Gabriel Grabowski, Director Comercial en CONTENUR POLONIA, dóna la seva visió sobre el mercat polonès en matèria de residus.

– CONTENUR va fundar la seva sucursal a Polònia el 2011 i va començar a fabricar contenidors a Polònia el 2012. Et vas unir a l’empresa en 2015. Quina és la teva opinió sobre com ha canviat la imatge de la marca i els productes de CONTENUR a Polònia en els últims anys?

G: Durant molts anys, el mercat polonès de contenidors de residus va estar dominat pels productes alemanys. Un nombre notable de clients potencials no confiava que uns contenidors de marca espanyola fabricats a Polònia poguessin ser tan bons com els importats d’Alemanya. Estava clar que la qualitat i la durabilitat dels contenidors de residus eren molt importants per a ells. Per tant, l’equip de vendes de Polònia (amb el suport dels departaments d’investigació i desenvolupament, qualitat i producció) es va centrar en informar els clients sobre com supervisava CONTENUR la qualitat de les matèries primeres, els components, el procés de producció i els productes finals.

En lloc de complicar-nos discutint sobre què certificat de qualitat o organisme de certificació era millor, vam explicar la importància i el significat dels paràmetres verificats pels auditors que emeten els documents de confirmació de qualitat. A més, els nostres socis comercials van rebre un excel·lent suport tècnic i una logística ben coordinada. Finalment, els productes van funcionar bé durant la seva utilització. Avui dia, els nostres clients a Polònia estan convençuts que la marca CONTENUR és un sinònim de fiabilitat.

 

– Quins són els principals factors que han influït en el desenvolupament de la posició de CONTENUR en el mercat? Quina és l’oferta de Contenur per als clients polonesos?

G:Alguns podrien dir que Polònia és un mercat de productes bàsics, ja que el baix preu sempre és un factor important que influeix en la decisió de compra. Tal opinió no és del tot certa. De fet, els ciutadans polonesos no estan disposats a gastar diners en coses que no proporcionen cap utilitat. No obstant això, sí que estan oberts a comprar productes personalitzats si creuen que obtindran un benefici.

La marca CONTENUR ofereix sistemes flexibles i personalitzats que responen a les necessitats dels clients. Si vols estar segur que se sàpiga a qui pertany el contenidor, el marcarem amb el teu logotip utilitzant la tecnologia d’impressió en calent. Si els usuaris no volen embrutar-se les mans en separar els residus, equiparem els teus productes amb obertures especials. Si necessites suport financer, t’ajudarem a trobar la companyia d’arrendament adequada i els proporcionarem als teus contenidors uns números de sèrie duradors i acords a les exigències de l’entitat financera. Si estàs cansat de perdre els xips RFID a buidar els contenidors, els etiquetarem durant el procés de producció (quan el sòcol del xip encara està calent i és més flexible), el que també li permetrà estalviar temps al teu personal. Si pertanys a una empresa de recollida de residus industrials, equiparem els teus contenidors amb un sistema de tren (possibilitat de transportar més d’un al mateix temps) i motllures per a les forquilles de carretons elevadors. També te’ls podem vendre sense tapa (en cas que no la necessitis) per reduir el preu.

 

– Qui són els clients de CONTENUR a Polònia? Quines són les perspectives que veus en el mercat?

G: Els nostres clients són empreses de recollida de residus, tant del sector privat (locals i internacionals) com del públic. També vam lliurar els nostres productes als municipis i oferim als usuaris finals la possibilitat de comprar els nostres productes directament als nostres distribuïdors. Tenim així mateix solucions per al sector industrial. Crec que hi haurà una gran demanda de contenidors per a la recollida selectiva de residus a Polònia. Si bé el nivell de «contenedorización» ja és elevat en la majoria de les ciutats més grans, hi ha molts municipis petits que encara han de dotar els seus ciutadans de «eines» per separar els residus. A més, hi ha molts contenidors vells al mercat que han de ser reemplaçats. Crec que les expectatives dels consumidors seguiran augmentant, el que es traduirà en una major demanda de solucions més sofisticades (productes personalitzats, contenidors de residus soterrats) i serveis d’alta qualitat (manteniment de contenidors de residus).

 

– Quins són els projectes més importants en els quals ha participat recentment CONTENUR Poland?

G: Els productes de CONTENUR s’usen en moltes ciutats, pobles i llogarets poloneses. En 2018, els projectes més grans en els quals vam participar (amb els nostres socis comercials) van ser lliuraments de contenidors de recollida selectiva de residus a Białystok, Lublin, Poznań i Sosnowiec. Aquest any ja hem lliurat milers de contenidors de separació de residus a la nostra capital, Varsòvia. Es tracta d’un projecte molt complicat, ja que la demanda del major municipi polonès és enorme. No obstant això, el nostre equip està fent tot el possible per respondre a les seves necessitats sense demora.

Descàrrega l’entrevista en PDF ENTREVISTA GABRIEL CAT							
2019-08-07T13:42:56+02:007 d'agost de 2019|Actualitat, Noticies|Comentaris tancats a Entrevista a Gabriel Grabowski, Director Comercial CONTENUR POLONIA

¡Comparte esta información en tu red social favorita!